Aktualizuje Twój koszyk
Ciekawoski i nowinki ze świata kawy

Chcesz dowiedzieć się więcej o włoskich kawach? Zobacz wszyskie artykuły

Artykuły o kawie

Illy Espresso 250g mielona

Illy Espresso 250g mielona

5/5 - 1 opinia
producent:
Illy
Rodzaj
kawa mielona
Waga
250 gram

Illy Espresso 250g decaffeinated

Illy Espresso 250g decaffeinated

5/5 - 1 opinia
producent:
Illy
Rodzaj
kawa mielona
Waga
250 gram
Opinie o KawaNaJutro.net

Illy Espresso 250g

34,00 zł
  • producent: Illy
  • Rodzaj: kawa ziarnista
  • Waga: 250 gram

Informacje o firmie Illy

Tak jak w przypadku innych włoskich palarni - również Illy wzięła swoją nazwę od nazwiska jej założyciela - Francesco Illy. Początkowo firma zajmowała się kawą oraz kakao, jednak Francesco - podobnie jak założyciel firmy Lavazza - postanowił poświęcić się jednej tylko gałęzi - kawie. Od samego początku Francesco był zafascynowany kawą typu espresso, co doprowadziło w 1935 rokuu do powstania pierwszego automatycznego ekspresu do kawy. Obecnie Illy to producent najwyższej jakości kawy z siedzibą w Triestrze, Włochy, której produkty można spotkać w przeszło 131 krajach na świecie.

Palarnia do przygotowywania swoich mieszanek używa wyłącznie ziaren Arabiki, a gotowe mieszanki zamykane są w szczelnych puszkach z dodatkiem gazu obojętnego (co sprawia, że kawa dłużej zachowuje świeżość). Illy jest palarnią, która wytwarza w sumie tylko jeden smak kawy w 3 różnych odmianach: o normalnym stopniu palernia, mocnym oraz jako kawa bezkofeinowa. Obecnie mieszanki kawy Illy składają się z ziaren Arabiki z plantacji w Brazylii, Kolubmii, Indii, Afryki oraz Ameryki Środkowej.

do góry

Illy - najnowsze opinie

Opinia o Illy Espresso 250g decaffeinated napisana przez Witold_Kacp (dodano 2013-09-11 06:24)

5 punkty/5
zobacz wszystkie opinie [1]

Jedna z najlepszych kawa jakie do tej pory piłem. Czy różnica między bezkofeinową kawą a tą "regularną" jest wyczuwalna? Według mnie nie. Przyjemność z picia kawy jest bezsprzeczna.
Można się od niej uzależnić - zdradziecka używka ;)

Opinia o Illy Espresso 250g mielona napisana przez Mariusz z Opola (dodano 2013-09-02 13:24)

5 punkty/5
zobacz wszystkie opinie [1]

Pomimo nazwy doskonale daje się zaparzać bez filtrowania - fusy nie pływają po powierzchni. Piję ją od kilku lat i nadal mam na nią ochotę jednak zaparzana w ekspresie wg mnie znacznie traci na smaku - brak drobnych zawiesin widocznie niekorzystnie wpływa na smak. Aromat jest chyba nie do pobicia - zaparzona kawa jest wyczuwalna w pomieszczeniu 50m2 przez każdego wchodzącego.
Cena i ostatnio coraz mniejsza dostępność w sklepach.

Podsumowanie opinii o Illy

Przedstawiamy wyniki opinii o produktach firmy Illy bazując na 2 opiniach dodanych przez osoby odwiedzające nasz sklep. Opinie podawane są w formie tekstowej oraz w formie szkolnej oceny w skali 1-5.

KawaNaJutro.net - podsumowanie opinii o produktach Illy:


5/5
na podstawie 2 opinii

do góry