Aktualizuje Twój koszyk
Ciekawoski i nowinki ze świata kawy

Chcesz dowiedzieć się więcej o włoskich kawach? Zobacz wszyskie artykuły

Artykuły o kawie

Kalendarz Lavazza - artystyczne podejście do kawy

Kalendarz Lavazza - artystyczne podejście do kawy Kalendarz Lavazza wydawany jest już od 20 lat. Zdjęcia do niego wykonywali najlepsi fotografowie świata. To co je łączy to Włochy i kawa- nieodzowny element włoskiego stylu życia. Każde zdjęcie to dzieło sztuki. A jak wygląda historia kalendarza?

czytano 4778 razy

Kalendarz Lavazza to jeden z najbardziej znanych gadżetów reklamowych. Zdjęcia do niego robili najlepsi fotografowie świata. Ceniony jest za promowanie dobrej fotografii na temat włoskiego stylu życia. Wydawany jest już od 20 lat. Przez cały ten czas zmieniał się jego styl i charakter, jednak jego wiodący temat to niezmiennie włoski sposób życia i to co sie z nim łączy, z nieodzownym aromatem kawy przewijajacym się przez wszystkie strony kalendarza. Miłość i kawa?- jak najbardziej! Na stronach kalendarza znaleźć można wszystko co włoskie w najbardziej profesjonalnych ujęciach.

 Początki kalendarza

1993Pierwsza publikacja kalendarza nastąpiła w 1993r. Miał on być środkiem przekazu informacji o włoskim stylu życia za pomocą zdjęć fotograficznych. Równolegle miał służyć przekazaniu informacji o nowym, odświeżonym wizerunku firmy: nowoczesnym, agresywnym i prestiżowym. Jak wiadomo styl życia Włochów nieodzownie łączy się ze spożywaniem aromatycznej kawy- i ten właśnie moment, widziany oczami sławnych fotografów, uchwycony został w kalendarzu. Autorem projektu dwóch pierwszych wydań był Helmut Newton. Prezentowane w nim obrazy odniosły taki sukces, że zaczęto drukować je w formie gigantycznych plakatów,czym dodatkowo przyczyniły się do promocji firmy Lavazza jako nowoczesnej, innowacyjnej marki.Sam kalendarz do dziś stanowi podarunek o wyjątkowej wartości artystycznej.

200220 lat sukcesów

Przez okres 20 lat kalendarz zyskał światową sławę i renomę. Uplasował się obok tak znanych pozycji jak np. kalendarz Pirelli. Każda kolejna edycja jest bardzo wyczekiwana i stanowi ogromne wydarzenie. W 2002 r. po raz pierwszy wydany został w kolorze, co przeniosło go na nowy poziom artystyczny. Na ten krok zdecydował sie jego ówczesny autor- David LaChapell. 

 

para"The real Italian espresso experience" ("Prawdziwie włoskie doznanie espresso") to hasło marki Lavazza, które widoczne jest w wielu wydaniach kalendarza. Najlepiej oddane zostało w wydaniu prezentującym zdjęcia prawdziwych par, które przedstawiaja "przerwę na kawę" we włoskim klimacie.

 

 Wydanie jubileuszowe

2012Kalendarz wydany z okazji 20-lecia w 2012r. diametralnie różni się od poprzednich wydań swoim niestandardowym podejściem do tematu. Tym razem nie ogladamy w nim pięknych modelek lecz fotografów, którzy przez ostatnie lata robili fotografie do poprzednich wydań. Znaleźć tu można autoportret takich artystów fotografi jak: Erwin Olaf, Thierry Le Goues, Miles Aldrige, Martino Parisotto, Eugenio Recuenco, Elliot Erwitt, Finlay MacKay, Mark Seliger, Annie Leibovitz, Albert Watson, David LaChaplle i Ellen von Unwerth.

Czym jeszcze zaskoczy nas Lavazza?

A jakie będzie wydanie na 2013 rok? Wielbiciele dobrej fotografi z pewnością już nie mogą się doczekać. Jedno jest pewne - firma Lavazza jak zawsze nas zaskoczy.

do góry

Opinie i komentarze o Kalendarz Lavazza - artystyczne podejście do kawy

Najnowsze artykuły
 • Pozytywny wpływ kawy na organizm człowieka

  Pozytywny wpływ kawy na organizm człowiekaKawa – napój, bez którego większość dorosłych osób nie wyobraża sobie codziennego funkcjonowania. Przestrzegani przez lekarzy, staramy się ograniczyć spożycie tej kofeinowej używki. Boimy się nadciśnienia, czy wypłukiwania się magnezu z organizmu. Okazuje się jednak, iż we współczesnym świecie nauki można odnaleźć wiele powodów, dla których nie należy rezygnować z picia kawy! To z pewnością doskonała wiadomość dla prawdziwych miłośników małej czarnej.
 • Sekrety kawy espresso - rodzaje i przepisy na włoską kawę

  Sekrety kawy espresso - rodzaje i przepisy na włoską kawęJeśli już pić kawę - należy robić to dobrze, a najlepiej wedle wytycznych stawianych przez wynalazców espresso - Włochów. Przedstawiamy szczegółowy opis kaw espresso oraz sposoby na ich przygotowanie we własnym domu.
 • Arabika czy Robusta - jaki mają smak i ich wpływ na cenę kawy

  Arabika czy Robusta - jaki mają smak i ich wpływ na cenę kawyCzym się różni arabika od robusty? Skąd wynika różnica w cenie ziaren arabiki i robusty? Jak zawartość arabiki wpływa na ceną kawy?
 • Świat kawy w liczbach, czyli ile kawy pije świat

  Świat kawy w liczbach, czyli ile kawy pije światZwiązane z kawą statystyki potrafią zaskoczyć. Jeśli przykładowo podsumujemy ilość wypitych filiżanek tego napoju w Europie w skali roku będziemy zdziwieni. A co dopiero w skali Świata. Inne liczby związane z kawą też mogą być dla wielu odkryciem. Oto świat kawy w liczbach.
 • Kawa - fakty i mity o kawie, których nie znasz

  Kawa - fakty i mity o kawie, których nie znaszO historii kawy krąży wiele legend. Bez względu na to jak bardzo są one "baśniowe", to na podstawie powtarzających się w nich elementów, wychwycić można fakty, rzucające światło na prawdziwą historię tego szlachetnego trunku.
Produkty, które mogą Cię zainteresować

Lavazza Gran Espresso

65,00 zł

Lavazza Crema e Aroma Espresso

59,00 zł

Lavazza Crema e Aroma

49,99 zł