Aktualizuje Twój koszyk
Ciekawoski i nowinki ze świata kawy

Chcesz dowiedzieć się więcej o włoskich kawach? Zobacz wszyskie artykuły

Artykuły o kawie

Rodzaje kaw Lavazza

Rodzaje kaw Lavazza Lavazza to marka z Turynu znana wszystkim smakoszom kawy. Jaki jest jednak podział produktów Lavazza? Czy tylko na kawy mielone i ziarniste?

czytano 32767 razy

Kawa, obok wody i herbaty, jest najpopularniejszym napojem na świecie. Jej pobudzający smak i aromat sprawiają, że sięgamy po nią często a jej picie stanowi dla wielu element codziennych rytuałów. Pochodząca z Włoch firma Lavazza zapewnia całą gamę rodzajów kaw, tak, aby każdy znalazł coś dla siebie. W jej ofercie znajdują się zarówno kawy ziarniste, mielone jak i kawy w kapsułkach.
 
Unikalne mieszanki kawy, opracowane w laboratoriach firmy Lavazza , różnią się stosunkiem zawrtości ziaren Arabiki i Robusty, sprowadzanych z 50 krajów świata.

Charakterysytka kaw ziarnistych Lavazza

Kawa LavazzaZawartość ArabikiZawartość Robusty

 
Lavazza Crema e Aroma

Lavazza Crema e Aroma

Cena: 49,99 zł

50%  50%

Lavazza Crema e Aroma Espresso

Cena: 59,00 zł

40%  60%

Lavazza Qualita OroLavazza Qualita Oro

Cena: 64,99 zł

100% 0%

Lavazza Qualita RossaLavazza Qualita Rossa

Cena: 49,99 zł

40% 60%

Kawa Lavazza Gold SelectionLavazza Gold Selection

Cena: 85,00 zł

80% 20%

Lavazza Gran AromaLavazza Gran Aroma Bar

Cena: 62,00 zł

70% 30%

Lavazza Grand EspressoLavazza Grand Espresso

Cena: 64,99 zł

60% 40%

Kawa Lavazza Super CremaLavazza Super Crema

Cena: 68,00 zł

60% 40%

 Kawa Lavazza PienaromaLavazza Pienaroma

Cena: 78,00 zł

100% 0%

Kawa Lavazza TierraLavazza Tierra

Cena: 78,00 zł

100% 0%

Kawa Lavazza Top ClassLavazza Top Class

Cena: 76,00 zł

90% 10%

Rodzaje kaw mielonych Lavazza

Kawy mielone - określane również jako "kawa sypana" są dedykowane do zaparzania w tradycjny sposób, za pomocą ekspresu przelewowego lub po turecku. Są w mniejszych opakowaniach - najczęściej o wadze 250 gram.

Kawa LavazzaZawartość ArabikiZawartość Robusty
Lavazza Super Espresso 100% 0%

Lavazza Suerte

Cena: 9,00 zł

0% 100%
Lavazza Espresso Bar 30% 70%

Lavazza Mattino

Cena: 11,90 zł

20% 80%
Lavazza Espresso 100% Arabica 100% 0%
Lavazza Crema e Gusto Classico 30% 70%
Lavazza Qualita Oro 100% 0%
Lavazza Club Puszka 100% 0%

Kawa Lavazza w kapsułkach

Kapsułki są dedykowane wyłącznie do przystosowanych do tego ekspresów do kawy. Pozwalają na uzyskanie zawsze smacznej kawy, bez konieczności posiadania drogiego ekspresu. Cena przygotowania kawy z kapsułki jest jednak wyższa niż ta przygotowana z kawy ziarnistej czy mielonej.

Kawa LavazzaZawartość ArabikiZawartość Robusty
Lavazza Blue Espresso Intenso 40% 60%
Lavazza Blue Espresso Decaffeinato 100% 0%
Lavazza Blue Espresso Dolce 100% 0%
Lavazza Blue Espresso Rico 40% 60%
Lavazza Blue Tierra 100% 0%

Kawa Lavazza Qualita Rossa - kawa ziarnistaOprócz różnic w procentowym udziale zawartości ziaren Arabiki i Robusty, ważne dla smaku kawy jest pochodzenie kawowca. W zależności od miejsca uprawy ten sam gatunek Arabiki może być mniej lub bardziej kwaskowaty. Poszczególne mieszanki kaw Lavazza rożnią się mocą, smakiem a nawet, jak Lavazza Qualita Rossa, zaskakują czekoladowym aromatem.

Nawet długość utrzymywania się delikatnej pianki jest cechą różniącą poszczególne mieszanki. W zależności od upodobań smakowych wszystkie kawy Lavazza możemy zastosować do ekspresów ciśnieniowych, kafetier jak i do ekspresów przelewowych.

 

 Opinie o kawach firmy Lavazza

Lavazza OpinieWybór odpowiedniej kawy Lavazza dla osoby, która jeszcze nie próbowała kaw tej firmy może nie był prosty. Z pomocą proponujemy zapoznanie się z najnowszymi opiniami na temat kaw Lavazza. Dostępne są one tutaj - Lavazza Opinie.

do góry

Opinie i komentarze o Rodzaje kaw Lavazza

Najnowsze artykuły
 • Pozytywny wpływ kawy na organizm człowieka

  Pozytywny wpływ kawy na organizm człowiekaKawa – napój, bez którego większość dorosłych osób nie wyobraża sobie codziennego funkcjonowania. Przestrzegani przez lekarzy, staramy się ograniczyć spożycie tej kofeinowej używki. Boimy się nadciśnienia, czy wypłukiwania się magnezu z organizmu. Okazuje się jednak, iż we współczesnym świecie nauki można odnaleźć wiele powodów, dla których nie należy rezygnować z picia kawy! To z pewnością doskonała wiadomość dla prawdziwych miłośników małej czarnej.
 • Sekrety kawy espresso - rodzaje i przepisy na włoską kawę

  Sekrety kawy espresso - rodzaje i przepisy na włoską kawęJeśli już pić kawę - należy robić to dobrze, a najlepiej wedle wytycznych stawianych przez wynalazców espresso - Włochów. Przedstawiamy szczegółowy opis kaw espresso oraz sposoby na ich przygotowanie we własnym domu.
 • Arabika czy Robusta - jaki mają smak i ich wpływ na cenę kawy

  Arabika czy Robusta - jaki mają smak i ich wpływ na cenę kawyCzym się różni arabika od robusty? Skąd wynika różnica w cenie ziaren arabiki i robusty? Jak zawartość arabiki wpływa na ceną kawy?
 • Świat kawy w liczbach, czyli ile kawy pije świat

  Świat kawy w liczbach, czyli ile kawy pije światZwiązane z kawą statystyki potrafią zaskoczyć. Jeśli przykładowo podsumujemy ilość wypitych filiżanek tego napoju w Europie w skali roku będziemy zdziwieni. A co dopiero w skali Świata. Inne liczby związane z kawą też mogą być dla wielu odkryciem. Oto świat kawy w liczbach.
 • Kawa - fakty i mity o kawie, których nie znasz

  Kawa - fakty i mity o kawie, których nie znaszO historii kawy krąży wiele legend. Bez względu na to jak bardzo są one "baśniowe", to na podstawie powtarzających się w nich elementów, wychwycić można fakty, rzucające światło na prawdziwą historię tego szlachetnego trunku.
Produkty, które mogą Cię zainteresować

Lavazza Pienaroma

78,00 zł

Lavazza Pienaroma

78,00 zł

Lavazza Super Crema

68,00 zł

Lavazza Qualita Rossa

49,99 zł

Lavazza Crema e Aroma

49,99 zł