Aktualizuje Twój koszyk
Ciekawoski i nowinki ze świata kawy

Chcesz dowiedzieć się więcej o włoskich kawach? Zobacz wszyskie artykuły

Artykuły o kawie

Rodzaje kaw Lavazza

Rodzaje kaw Lavazza Lavazza to marka z Turynu znana wszystkim smakoszom kawy. Jaki jest jednak podział produktów Lavazza? Czy tylko na kawy mielone i ziarniste?

czytano 32767 razy

Kawa, obok wody i herbaty, jest najpopularniejszym napojem na świecie. Jej pobudzający smak i aromat sprawiają, że sięgamy po nią często a jej picie stanowi dla wielu element codziennych rytuałów. Pochodząca z Włoch firma Lavazza zapewnia całą gamę rodzajów kaw, tak, aby każdy znalazł coś dla siebie. W jej ofercie znajdują się zarówno kawy ziarniste, mielone jak i kawy w kapsułkach.
 
Unikalne mieszanki kawy, opracowane w laboratoriach firmy Lavazza , różnią się stosunkiem zawrtości ziaren Arabiki i Robusty, sprowadzanych z 50 krajów świata.

Charakterysytka kaw ziarnistych Lavazza

Kawa LavazzaZawartość ArabikiZawartość Robusty

 
Lavazza Crema e Aroma

Lavazza Crema e Aroma

Cena: 49,99 zł

50%  50%

Lavazza Crema e Aroma Espresso

Cena: 59,00 zł

40%  60%

Lavazza Qualita OroLavazza Qualita Oro

Cena: 64,99 zł

100% 0%

Lavazza Qualita RossaLavazza Qualita Rossa

Cena: 49,99 zł

40% 60%

Kawa Lavazza Gold SelectionLavazza Gold Selection

Cena: 85,00 zł

80% 20%

Lavazza Gran AromaLavazza Gran Aroma Bar

Cena: 62,00 zł

70% 30%

Lavazza Grand EspressoLavazza Grand Espresso

Cena: 64,99 zł

60% 40%

Kawa Lavazza Super CremaLavazza Super Crema

Cena: 68,00 zł

60% 40%

 Kawa Lavazza PienaromaLavazza Pienaroma

Cena: 78,00 zł

100% 0%

Kawa Lavazza TierraLavazza Tierra

Cena: 78,00 zł

100% 0%

Kawa Lavazza Top ClassLavazza Top Class

Cena: 76,00 zł

90% 10%

Rodzaje kaw mielonych Lavazza

Kawy mielone - określane również jako "kawa sypana" są dedykowane do zaparzania w tradycjny sposób, za pomocą ekspresu przelewowego lub po turecku. Są w mniejszych opakowaniach - najczęściej o wadze 250 gram.

Kawa LavazzaZawartość ArabikiZawartość Robusty
Lavazza Super Espresso 100% 0%

Lavazza Suerte

Cena: 9,00 zł

0% 100%
Lavazza Espresso Bar 30% 70%

Lavazza Mattino

Cena: 11,90 zł

20% 80%
Lavazza Espresso 100% Arabica 100% 0%
Lavazza Crema e Gusto Classico 30% 70%
Lavazza Qualita Oro 100% 0%
Lavazza Club Puszka 100% 0%

Kawa Lavazza w kapsułkach

Kapsułki są dedykowane wyłącznie do przystosowanych do tego ekspresów do kawy. Pozwalają na uzyskanie zawsze smacznej kawy, bez konieczności posiadania drogiego ekspresu. Cena przygotowania kawy z kapsułki jest jednak wyższa niż ta przygotowana z kawy ziarnistej czy mielonej.

Kawa LavazzaZawartość ArabikiZawartość Robusty
Lavazza Blue Espresso Intenso 40% 60%
Lavazza Blue Espresso Decaffeinato 100% 0%
Lavazza Blue Espresso Dolce 100% 0%
Lavazza Blue Espresso Rico 40% 60%
Lavazza Blue Tierra 100% 0%

Kawa Lavazza Qualita Rossa - kawa ziarnistaOprócz różnic w procentowym udziale zawartości ziaren Arabiki i Robusty, ważne dla smaku kawy jest pochodzenie kawowca. W zależności od miejsca uprawy ten sam gatunek Arabiki może być mniej lub bardziej kwaskowaty. Poszczególne mieszanki kaw Lavazza rożnią się mocą, smakiem a nawet, jak Lavazza Qualita Rossa, zaskakują czekoladowym aromatem.

Nawet długość utrzymywania się delikatnej pianki jest cechą różniącą poszczególne mieszanki. W zależności od upodobań smakowych wszystkie kawy Lavazza możemy zastosować do ekspresów ciśnieniowych, kafetier jak i do ekspresów przelewowych.

 

 Opinie o kawach firmy Lavazza

Lavazza OpinieWybór odpowiedniej kawy Lavazza dla osoby, która jeszcze nie próbowała kaw tej firmy może nie był prosty. Z pomocą proponujemy zapoznanie się z najnowszymi opiniami na temat kaw Lavazza. Dostępne są one tutaj - Lavazza Opinie.

do góry

Opinie i komentarze o Rodzaje kaw Lavazza

Najnowsze artykuły
 • Pozytywny wpływ kawy na organizm człowieka

  Pozytywny wpływ kawy na organizm człowiekaKawa – napój, bez którego większość dorosłych osób nie wyobraża sobie codziennego funkcjonowania. Przestrzegani przez lekarzy, staramy się ograniczyć spożycie tej kofeinowej używki. Boimy się nadciśnienia, czy wypłukiwania się magnezu z organizmu. Okazuje się jednak, iż we współczesnym świecie nauki można odnaleźć wiele powodów, dla których nie należy rezygnować z picia kawy! To z pewnością doskonała wiadomość dla prawdziwych miłośników małej czarnej.
 • Sekrety kawy espresso - rodzaje i przepisy na włoską kawę

  Sekrety kawy espresso - rodzaje i przepisy na włoską kawęJeśli już pić kawę - należy robić to dobrze, a najlepiej wedle wytycznych stawianych przez wynalazców espresso - Włochów. Przedstawiamy szczegółowy opis kaw espresso oraz sposoby na ich przygotowanie we własnym domu.
 • Arabika czy Robusta - jaki mają smak i ich wpływ na cenę kawy

  Arabika czy Robusta - jaki mają smak i ich wpływ na cenę kawyCzym się różni arabika od robusty? Skąd wynika różnica w cenie ziaren arabiki i robusty? Jak zawartość arabiki wpływa na ceną kawy?
 • Świat kawy w liczbach, czyli ile kawy pije świat

  Świat kawy w liczbach, czyli ile kawy pije światZwiązane z kawą statystyki potrafią zaskoczyć. Jeśli przykładowo podsumujemy ilość wypitych filiżanek tego napoju w Europie w skali roku będziemy zdziwieni. A co dopiero w skali Świata. Inne liczby związane z kawą też mogą być dla wielu odkryciem. Oto świat kawy w liczbach.
 • Kawa - fakty i mity o kawie, których nie znasz

  Kawa - fakty i mity o kawie, których nie znaszO historii kawy krąży wiele legend. Bez względu na to jak bardzo są one "baśniowe", to na podstawie powtarzających się w nich elementów, wychwycić można fakty, rzucające światło na prawdziwą historię tego szlachetnego trunku.
Produkty, które mogą Cię zainteresować

Lavazza Qualita Rossa

49,99 zł

Lavazza Crema e Aroma

49,99 zł

Lavazza Pienaroma

78,00 zł

Lavazza Pienaroma

78,00 zł

Lavazza Super Crema

68,00 zł